تبلیغات
روی موج وب - سومین دروغ بزرگ حسین رضازاده در شش ماه
    

در حالی كه حسین رضازاده دهمین ماه حضورش را در فدراسیون وزنه برداری پشت سر می‏گذارد، با افزایش بیان مطالب خلاف واقع و به مدد پیگیری اهالی رسانه، عدم صداقتش به اثبات رسیده، اعتبار باقی مانده وی در مقام یك كارگزار نظام در خطر از دست رفتن كامل قرار گرفته، تا آنجا كه برخی از چهره های ورزشی نقدهای تندی نسبت به او وارد كرده و دیگر ركورددار وزنه برداری جهان را در جایگاه یك اسطوره مورد خطاب قرار نمی‏دهند و این مسئله با انتشار سومین دروغ بزرگ رضازاده شدتی مضاعف گرفت.

به گزارش سرویس ورزشی آینده؛ حسین رضازاده برخلاف توصیه های متعددی كه به وی و مسئولان سیاسی و ورزشی دولت حاكم شد، روزهای انتهایی سال 88، سكان هدایت فدارسیون وزنه برداری را به دست گرفت تا به نوعی اعتبارش را كه به واسطه برخی رفتارهایش لطمه دیده بود، در معرض حراج قرار دهد. این قهرمان كه سابقه مدیریت مجموعه ای بزرگ در كارنامه اش وجود نداشت، فدراسیونی را تحویل گرفت كه به واسطه مشكلات فراوان، حكم آتش زیرخاكستر را داشت و البته انتظار عموم نیز مدال آوری وزنه برداری ایران با وجود تمامی این مشكلات بود؛ مشكلاتی كه پس از حضور رضازاده دو چندان شد.

او در هنگامه‏ای سرپرستی فدراسیون وزنه برداری را برعهده گرفت كه حتی خبری مبنی بر محرومیت مادام العمرش بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت و بحث دوپینگ سعید علی حسینی مطرح شد. این جانشین رضازاده هرچه عامل دوپینگش را رضازاده خواند، رضازاده منكر شد و حتی رضازاده خبر محرومیت وزنه برداری ایران را در ادامه به كلی انكار كرد و مدعی شد وزنه برداری ایران به هیچ عنوان محروم نشده است. اما دم خروس به سرعت بیرون زد و نامه ای از رضازاده منتشر شد كه خطاب به سعیدلو نوشته بود: «...به پیوست نامه واصله از فدراسیون بین‏المللی وزنه برداری IWF مربوط به اعلام تصمیم هیات رئیسه فدراسیون مذكور مبنی بر رفع تعلیق و صرفاً اخذ جریمه 500000 دلاری فدراسیون وزنه برداری ایران تقدیم می‏گردد...» و این نخستین دروغ بینی بود كه توسط سرپرست جوان وزنه برداری شاید با توجیه كنترل اوضاع بیان شده بود اما او در ادامه نیز با صداقت پیش نرفت.

دومین اظهارنظر صریح رضازاده
كه مبدل به دروغ بزرگ دیگری شد، در خصوص پاداش میلیونی اسطوره سابق به خودش بود. در شرایطی كه اسناد در اختیار رسانه ها از پرداخت پاداش رضازاده، به خودش، نایب رئیس و همچنین یكی از مربیان تیم ملی وزنه برداری به درخواست نایب رئیس فدراسیون و دستور رضازاده حكایت داشت، سرپرست فدراسیون وزنه برداری رسماً منكر چنین پرداختی می‏شد و تاكید می‏كرد كه مبالغ میلیونی را تحت عنوان پاداش از فدراسیون دریافت نكرده است.

او در این باره عنوان كرد: «هیچ پرداختی تحت عنوان پاداش نشده است. من توقع دارم كه با وجدان كاری برخورد كنید و با حرف این و آن خبری درج نشود. چه كسی گفته پرداخت كردیم؟ هركس اینها را گفته، سندش را بیاورد. دو یا سه میلیون پاداش پرداخت نشده و هر كاری كردیم دقیقاً قانونی است. حسین رضازاده و شما یك روز هستیم و یك روز می رویم اما باید جوابگوی خدا باشیم و بنده در همه امور این اصل را لحاظ می‏كنم.» حال آنكه پس از انكار رضازاده اسناد چنین پرداخت هایی رسانه ای شد و مشخص گردید رضازاده حتی دو بار برای خودش هم برخلاف عرف معمول دستگاه های مختلف پاداش بریده بود.

این خبر با واكنش جدی افكارعمومی روبرو شد كه فارغ از بحث تخلف یا قانونی و غیرقانونی بودن، چنین پرسش بزرگی برایشان به وجود آمده بود كه چرا اسطوره وزنه برداری ایران و جهان به رسم برخی مدیران متكی بر رفتارهای خارج از چهارچوب اخلاق، دروغ به خورد مردم داده و ابراز تاسف هایی كه نسبت به این واقعه شد، حسین را بیش از پیش در شیب تند سرسره اعتبارش قرار داد تا او سیاست سكوت و پیگیری این مسائل از كانال هایی دیگر را در دستور كار قرار دهد و تلاش كند از استمرار انتشار چنین اخباری جلوگیری كند و برخلاف انتظار تلاش نكرد به گونه ای گفتار و رفتارش را پشت میز مدیریت، مدیریت كند تا به حیثیتش لطمه وارد نشود.

برنامه 90 دو هفته پیش، سومین مرتبه بود كه نام حسین رضازاده به میان كشیده شد و باز هم یك دروغ كار را خراب كرد. عماد احمدیان، سرمایه داری كه بارها در كنار حسین رضازاده دیده شده بود، با توجه به آن كه مدتی پیش از سوی كمیته ملی المپیك، به عنوان مشاور كمیته در امور تیم ملی امید منصوب شده بود، در گفت و گویی كه در 90 گذشته پخش شد، حملات تندی به غلامحسین پیروانی كرد و خواستار جایگزینی یك مربی قدرتمند به جای وی شد و همچنین توانمندی های نصفه و نیمه قطبی را نیز به كلی زیر سوال برد و تاكید كرد قطبی با تیم ملی قهرمان آسیا نخواهد شد. این سرمایه دار كه صرفاً هدف از انتصابش به عنوان مشاور تیم امید، كمك مالی به این تیم بود، هنگامی كه از سوابق ورزشی اش جویا شدند، تلویحاً به كمك مالی به رضازاده اشاره كرد.

حسین رضازاده با وجود آنكه بسیاری او را در اردوی تیم ملی با احمدیان دیده بودند و حتی این سرمایه دار با دادن سكه های فراوان به این قهرمان سابق وزنه برداری از خجالتش درآمده بود، در عین ناباوری به كلی منكر شناخت عماد احمدیان شد و در گفت و گویی كه هفته پیش منتشر شد، اظهار داشت: «من اصلا احمدیان را نمی‌شناسم. نه او را دیده‌ام و نه تا به امروز او كمك مالی به من كرده است. احمدیان تا به حال اصلا وارد فدراسیون وزنه‌برداری هم نشده است. من قبلا هم او را ندیده‌ام. به خاطر حضور این افراد در ورزش است كه ورزش ما پیشرفت نمی‌كند(!)» و این با سكوت طولانی احمدیان همراه نشد تا سرمایه دار خشمگین آبرویی برای قهرمان وزنه برداری نگذارد.

او كه حتی در حضور اصحاب رسانه، به رضازاده پاداش های كلانی پرداخت كرده و حتی ماجرای اهداء گردن بند سكه او به حسین هم رسانه ای شده بود، هفته پیش اظهارنظری كرد كه امروز رسانه ای شد. عمادیان كه تنها مشكلش سادگی و عدم برخورداری از فن بیان است، در ضمن ابراز تاسف از رفتارها و ناسپاسی‏های رضازاده با اشاره به اینكه ده هزار نفر از ارتباطش با این قهرمان خبر داشته و دارند، گفت: «امیدوارم او در نظر بیاورد كمك های مالی را كه من در سال‌های گذشته به او كرده‌ام. امیدوارم یادش بیاورد وقتی به او قول داده بودم در صورت كسب مدال در المپیك، به او 100سكه طلا می‌دهم، به قولم وفا كردم و با توجه به اینكه در المپیك شركت نكرد، باز هم پاداشم را به او دادم... مگر من قتل یا دزدی كرده بودم كه رضازاده می‌گوید من را نمی‌شناسد. او فكر كنم اكنون كوروش باقری را می‌شناسد كه تا چندی پیش با حرف‌های ركیك همدیگر را یاد می‌كردند.» تا بار دیگر این پرسش مطرح شود كه چرا حسین رضازاده با بیان مطالبی دروغ، اینچنین تیشه به ریشه داشته‏ هایش می‏زند و جایگاهش را نزد مردم ایران تنزل می‏بخشد؟

رضازاده در كنار عماد احمدیان

آیا او تصور می‏كند اگر در زمان مدیریتش از بیان دروغ های بزرگ و پنهان كاری بهره نبرد و با افكارعمومی صادق باشد، بیش از این متضرر می‏شود و آبرویش می‏ریزد؟ قطعاً اشخاصی كه به لحاظ ذهنی این اسطوره سابق را تغذیه كرده و مشاوران اصلی اش هستند، نتوانسته اند این فضای ذهنی را برایش به وجود آورند كه مدیران دروغگو آینده روشنی در انتظارشان نیست، هرچند اسطوره بوده و دارای پشتوانه فراوانی در بخش‏های مختلف باشند و صداقت رمز پایداری در عین سربلندی نزد خدا و بندگان است، هرچند ممكن است هزینه ای چون كنار رفتن از قدرت را داشته باشد.

به نظر می‏رسد پیش از آنكه از آبرو و اعتبار حسین رضازاده چیزی باقی نماند، متولیان امر در حوزه ورزش و حوزه های بالادستی باید دست به كار شوند و شیوه مدیریت صحیح مورد انتظار از یك چهره دارای سوابق ارزشمند و روشن را در یك مملكت اسلامی به او آموزش دهند تا رضازاده ناخواسته خود را نزد افكار عمومی به چهره ای منفی تبدیل ننماید كه با عنوان دروغگو در پسوند نامش، مورد اشاره قرار گیرد كه این نه به نفع این ورزش ایران است و نه چیزی عاید چهره ملی ایران در میان دیگر ملل كه نمی‏دانند در ایران چه می‏گذرد، خواهد ساخت.

نوع مطلب :ورزشی،
برچسب ها :سومین دروغ بزرگ حسین رضازاده در شش ماه، سومین دروغ بزرگ حسین رضازاده، رضازاده، سعید علی حسینی، وزنه برداری، حسین رضازاده، عماد احمدیان، داراب ریاحی، بهمن زارع، نود، برنامه 90، IWF، دوپینگ، فدارسیون وزنه برداری، قطبی، غلامحسین پیروانی، تیم ملی، قهرمان آسیا، مشاور تیم امید، كمیته ملی المپیك،


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : الهام

مطالب اخیر
موضوعات
آرشیو وبلاگ
پیوندها
نویسندگان
صفحات جانبی
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
پشتیبانی
Powered By
Rozblog.Com
روی موج وب
فرکانس آزاد
صفحه نخست تماس با مدیر پست الکترونیک RSS ATOM
او كه حتی در حضور اصحاب رسانه، به رضازاده پاداشهای كلانی پرداخت كرده و ماجرای اهداء گردن بند سكه او به حسین هم رسانه‌ای شده بود، با اشاره به اینكه ده هزار نفر از ارتباطش با این قهرمان خبر داشته و دارند....